KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14456382
nr 1445 6382
Bertil Widbrant
(f. 1914), Sverige
Oljemålning, Signerad, djur. Olja på duk, 50x60cm, yttermått inklusive ram: 60x72cm
Bertil Widbrant, född 1914 i Malmö, svensk målare och tecknare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 31 januari 2022
kl 18:42:43
30/1 10:23:34
Bertil Widbrant
Läs mer om Bertil Widbrant